Dyżury komisji stypendialnej w semestrze zimowym 2016/2017

Dyżury komisji stypendialnej odbywają się w poniedziałki w godzinach 14:00- 15:00, ul. Nowy Świat 4 sala 113c, adres mailowy Komisji: kstypendialna@gmail.com.

Ważna informacja:

Wnioski o stypendia socjalne należy składać do 10-tego każdego miesiąca, natomiast wnioski o stypendium rektora należy składać do 17 października!

Wszystkie informacje dotyczące stypendiów publikuje Odwoławcza Komisja Stypendialna dla Studentów na swojej stronie internetowej:http://www.oks.uw.edu.pl.

Konferencja naukowa- relacja

2Q3A7589

Samorząd Studentów CSSTiRL wraz z Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego miał przyjemność zorganizować konferencję naukową pt.”Z Warszawą czy bez?”, która odbyła się 18 maja 2016r. w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Jako przyszli samorządowcy postanowiliśmy zgłębić temat odłączenia Warszawy od województwa mazowieckiego. Rozmawialiśmy o wadach i zaletach tego pomysłu. W konferencji mieliśmy możliwość gościć prawdziwych ekspertów z różnych dziedzin, którzy poprowadzili niezmiernie ciekawe panele, które jak nam sie wydaje w pełni wyczerpały omawiane zagadnienie. Jako organizatorzy cieszymy się faktem, że w konferencji udział wzięli studenci, którzy także wykazali się znajomością tematu i wykorzystali możliwość do zadawania wyczerpujących pytań naszym prelegentom. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia tego typu konferencja.

Poniżej przedstawiamy krótką foto relację z wydarzenia.

Continue reading

Nieswornegacie- relacja

13178049_1413509398675985_4921269511956802133_n

Samorząd Studentów WGiSR wraz z Samorządem Studentów CSSTiRL zorganizował majówkową sesję naukowo-krajoznawczą w miejscowości Swornegacie w Borach Tucholskich. Studenci podczas wyjazdu mieli okazję do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu geografii, a także samorządu terytorialnego. Pierwszego dnia po długiej i wyczerpującej podróży dotarliśmy na miejsce naszej sesji, tam czekali na nas reprezentanci gminy Chojnice oraz przedstawiciele lokalnej grupy działania Sandry Brdy. Mięliśmy okazję poznać zasady funkcjonowania lokalnej grupy, a także dowiedzieć się w jakie działania podejmuje gmina w celu popularyzacji regionu. Podczas godzinnej debaty studenci zadali szereg pytań, bardziej i mniej komfortowych dla naszych gości, jednak na każde uzyskali odpowiedź.

Poniżej przedstawimy foto relację z wyjazdu.

Continue reading

Rocznica Konstytucji 3 Maja!

3maja

„3 maja 1791 roku Sejm Wielki po burzliwej debacie przyjął Ustawę Rządową, która przeszła do historii, jako Konstytucja 3 Maja. W 2016 roku mija 225 lat od tego doniosłego wydarzenia. Ustanowiony wówczas akt był pierwszą ustawą zasadniczą w Europie i drugą taką na świecie. Konstytucja 3 Maja stanowiła ogromny przełom w ówczesnej Polsce i doprowadziła do znacznego wzmocnienie państwa polskiego. Wielkie rzeczy są najczęściej wynikiem solidarnych działań całego narodu. Konstytucja 3 Maja była wyrazem najszlachetniejszych dążeń oraz pragnienia państwa nowoczesnego, bezpiecznego i sprawiedliwego.”

Uchwała Sejmu RP z dn. 29.04.2016r.

CSSTiRLbowling!

kręgle- foto w tle

Drodzy studenci! Jeszcze nie ochłonęliście po czwartkowych połowinkach, a my mamy dla Was kolejną okazję do integracji, zabawy i spotkania!

Już 9 marca widzimy się na kręglach na Saskiej Kępie! Darmowe wejściówki (liczba ograniczona) do odebrania u naszych Samorządowców jak również u Waszych Starostów!

Ambasadorowie UW!

12744763_10153881311247593_940638540482222912_n

Już jest! Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w programie Ambasadorowie UW. Jest to akcja mająca na celu zachęcanie przyszłych maturzystów do studiowania na Uniwersytecie Warszawskim poprzez odwiedzanie byłych liceów przez obecnych studentów UW. Jeśli czujesz w sobie powołanie do doradzania młodszym znajomym w sprawie dalszej ścieżki rozwoju, do 6 marca koniecznie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do odwiedzania oficjalnego wydarzenia na facebook-u! 

1 2