Home » Inne » Nieswornegacie- relacja

Nieswornegacie- relacja

13178049_1413509398675985_4921269511956802133_n

Samorząd Studentów WGiSR wraz z Samorządem Studentów CSSTiRL zorganizował majówkową sesję naukowo-krajoznawczą w miejscowości Swornegacie w Borach Tucholskich. Studenci podczas wyjazdu mieli okazję do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu geografii, a także samorządu terytorialnego. Pierwszego dnia po długiej i wyczerpującej podróży dotarliśmy na miejsce naszej sesji, tam czekali na nas reprezentanci gminy Chojnice oraz przedstawiciele lokalnej grupy działania Sandry Brdy. Mięliśmy okazję poznać zasady funkcjonowania lokalnej grupy, a także dowiedzieć się w jakie działania podejmuje gmina w celu popularyzacji regionu. Podczas godzinnej debaty studenci zadali szereg pytań, bardziej i mniej komfortowych dla naszych gości, jednak na każde uzyskali odpowiedź.

Poniżej przedstawimy foto relację z wyjazdu.

Następny dzień był kolejnym podczas którego aktywnie spędzaliśmy czasu. Tym razem wybraliśmy się na ponad 30-sto kilometrową wycieczkę rowerową po Parku Narodowym Bory Tucholskie. Mogliśmy zobaczyć miejsca, które z pewnością zostaną nam w pamięci.

W trzecim dniu pogoda równie była równie dobra jak w poprzednich, a my chcąc wykorzystać jej uroki wybraliśmy się na ponad 25- kilometrowy spływ kajakowy rzeką Brdą. Nie obyło się bez kilku krótkich przerw i małego biwakowania.

Brda uważana jest za najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce i Europie. Znaczna różnica wzniesień miedzy źródłem a ujściem do Wisły, sprawia że Brda posiada bystry nurt. Niezwykle urozmaicony, kręty bieg rzeki, rozległe lasy, malownicze jeziora, pierwotna przyroda i liczne boczne szlaki od lat ściągają na nią wielu kajakarzy.

Każdego dnia integrowaliśmy się między jednostkami podczas ognisk z kiełbaskami. Nie zabrakło także kameralnych spotkań w domkach, w których mieszkaliśmy. Ostatniego dnia wszystkie siły zostały skumulowane w jednym domku, gdzie praktycznie do samego rana, do godziny wyjazdu bawiliśmy się w gronie znajomych i w rytmach popularnych piosenek.

Dziękujemy wszystkim studentom, którzy wzięli udział w tym wyjeździe. Liczmy na równie udany następny wyjazd, kto wie, może już we wrześniu?