Poczta uniwersytecka

http://google.student.uw.edu.pl – to adres, który musicie znać.

Na Uniwersytecie funkcjonuje oficjalny serwis pocztowy i KAŻDY student jest zobowiązany do założenia sobie w tym serwisie konta! Jest to adres, który będzie widoczny w systemie USOSweb oraz jedyny oficjalny mail, jakiego powinno się uzywać w kontaktach na uczelni i innych, gdzie występujecie w roli studenta.

Konto zakłada się poprzez stronę: http://wp.uw.edu.pl a cała usługa oparta jest na popularnym goooglowym Gmailu, wykorzystując narzędzie Google Aps for Education.

Pamiętajcie jak wiele mówi o Was Wasza adres e- mail! Co pomyślelibyście na miejscu wykładowcy, gdybyście otrzymali mail wysłany z adresu np. kaska89@wp.pl, olciaczek@autograf.pl albo machooo@op.pl? A takie się zdarzają! o ile profesjonalniej wygląda adres zakończony @student.uw.edu.pl – przynajmniej o razu wiadomo z kim mamy do czynienia!

Skrzynka jest także obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą wyjechać na Erasmusa.

Pamiętajcie także, że USOSweb daje możliwość wysłania wiadomości e- mail ( przez tzw U- mail) do wszystkich osób, z którymi macie wspólnie zajęcia. Aby to zrobić, należy wejść na stronę swojej grupy przedmiotu i kliknąć „Wyślij wiadomość do uczestników tej grupy”. Na pewno otrzymaliście kiedyś już tą droga wiadomość, np od prowadzącego. Pamiętajcie jednak, że to ma szansę dobrze zadziałać tylko, jeżeli będziecie mieć pozakładane skrzynki uniwersyteckie! U- mail często nie obsługuje adresów „zewnętrznych”!!!

A teraz kilka słów do bardziej zaawansowanych użytkowników:

Wielu z Was zapewne korzysta z tzw. uniwersyteckiej poczty, ale większość pewnie nie wie, jak sobie poradzić z nieszczęsną, niechcianą drugą skrzynką pocztową, której nie chce się sprawdzać. Pamiętajcie jednak, że adres, który podaliście do USOSa, jest jedynym Waszym oficjalnym adresem na uczelni, na który wysyłają wiadomości nie tylko inni studenci przez U- MAIL, ale także uniwersytecka administracja, prowadzący zajęcia, no i my :)

Jest na to proste rozwiązanie! Przekierowanie skrzynki uniwersyteckiej na prywatną! Wszystkie maile, które dostaniecie na swój uniwersytecki adres zostaną natychmiast przesłane na Wasze konta osobiste. Jak to zrobić?

1. Wejdźcie na stronę http://google.student.uw.edu.pl

2. Logujecie się.

3. Klikacie na górze w prawym rogu ikonkę przypominającą koło zębate  (Ustawienia) i wchodzicie w Ustawienia

4. Klikacie „Przekazywanie i POP/IMPAP”

5. Wpisujecie swój adres e- mail w miejsce: Przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do:….. i wybieracie opcję „zachowaj kopię”. I GOTOWE!

Wystarczy potwierdzić po wejściu na swoją prywatną skrzynkę, że Wy to rzeczywiście Wy.

Od teraz nic Was nie ominie!