Języki

Egzamin
Każdy student CSSTIRL do końca drugiego roku musi zaliczyć egzamin z języka obcego na poziomie co najmniej B2. Egzamin prowadzony jest przez Szkołę Języków Obcych, która ma swoją siedzibę na Kampusie Centralnym (budynek za kioskiem).
Przykładowe egzaminy możecie znaleźć w naszej skrypciarni.
Z egzaminu zwalnia certyfikat językowy, np. Cambridge ( FCE, CEA, CPE)- szczegóły na stronie SJO (tutaj)
Lektoraty
Aby się do tego egzaminu przygotować, możemy zapisywać się na lektoraty. Przysługuje nam prawo do 4 semestrów tego rodzaju zajęć – na tyle mamy żetonów. Możemy też zapisać się na lektorat z języka innego niż ten, z którego zechcemy zdawać egzamin. Albo, gdy ktoś ma na to ochotę, na kilka (maksymalnie – cztery) różnych języków.
  • Jeżeli chcielibyście kontynuować lektorat po wyczerpaniu żetonów, możecie je dokupić. Koszt 60 godzin (jeden semestr) to około 500 zł. Szczegóły znajdziecie w KOSZYKU na Rejestracji żetonowej.
Jeśli jednak czujemy się na siłach przystąpić do egzaminu językowego, możemy to zrobić już na w pierwszej sesji zimowej! Od tego momentu lektoraty nie są dla Was obowiązkowe – jednak punkty ECTS, które byście za nie dostali musicie nadrobić w inny sposób – np. zapisując się na drugiego OGUN-a.
Testy poziomujące
Przed dokonaniem zapisów musimy zmusić się do krótkotrwałego wysiłku umysłowego, a mianowicie do testu poziomującego. Testy dostępne są on-line (tu). W zależności od liczby uzyskanych punktów system zaproponuje odpowiadający nam poziom grupy. Wynik ten nie jest jednak wiążący! Jeśli uznamy, że nie odpowiada on naszym umiejętnościom i był wynikiem chwilowej niedyspozycji, możemy wybrać inny poziom. To i tak student podejmuje ostateczną decyzję, bo i o to chyba chodzi w nowoczesnym studiowaniu. Jednak do testu trzeba przystąpić i to nie na ostatnią chwilę przed rejestracją – Wasz wynik musi znaleźć się w systemie, aby tenże dopuścił Was do rejestracji!